Tarihçe

1995 yılından beri Sakarya’da  hizmet veren Mefküre Eğitim Kurumları sadece öğretim değil eğitim çalışmalarına da hız vermiş öğrencinin yanında öğretmeninde yetişmesinde etkin rol almıştır. Sakarya ve Türkiye dereceleriyle adından sıkça söz ettiren Mefküre Eğitim Kurumları binlerce öğrencisinin Türkiye’nin en iyi üniversitelerine yerleşmesinde büyük pay sahibi olmuştur.

Geçmişe dayanan kurumsal yapımızı, oluşturduğumuz güveni, eğitim öğretimdeki bilgi birikimi ve tecrübemizi 2012-2013 yılında Özel Okula taşımak için yoğun bir çalışma içinde olduk. Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde bölgenin en kapsamlı en modern Özel Mefkûre Anaokulu ’nu açtık. Ve ilk yılımızda Sakarya’mızda en çok tercih edilen Anaokulu olduk.Hemen ardından Sakarya’nın Erenler ilçesinde Özel Mefkûre İlkokulu, Özel Mefkûre Ortaokulu ve ikinci bir Anaokulunu hizmete sunduk. Devamında da Şirketimiz bünyesinde açılan Özel Mefkûre Fen Lisesi ve Özel Mefkûre Anadolu Lisesi ile eğitim öğretimin Anaokulundan Üniversiteye kadar kesintisiz olarak alınmasını sağladık.

Her Okulumuza ait müstakil kampüs alanı, kampüslerimizde bulunan sosyal-sportif donatı alanlarıyla eğitimin; pedagojik, psikolojik, sosyal ve kültürel yönlerinin de önemli olduğu bilinciyle hareket eden kurumumuz Sakarya’mızda ve Bölgemizde ender görülen bir eğitim ve öğretim hizmetini başarmanın haklı gururunu yaşıyor. Emin ve sağlam adımlarla yoluna devam eden Eğitim Kurumlarımız; geleceğimiz, umudumuz olan çocuklarımızın ve gençlerimizin yetişmesinde her zaman bir adım önde olacaktır.

Mezun Akademi-Vip Akademi; geçmişimizden aldığımız bu tecrübe ve güçle, bireysel ve kitlesel başarılarımızın katlanarak arttığı eğitim sistemizle, üniversite hazırlıkta 10-11-12.sınıf ve  Mezun gruplarına özel  2020-2021 yılında hizmete vermeye başladı. Dershanecilik ve okul formatlarının bir arada sunulduğu Mezun Akademi- Vip Akademi, gençlerimizin hedeflerine ulaşmasında pay sahibi olacaktır.

Birincil önceliğimiz; çocuklarımıza ve gençlerimize yaptığımız yatırımdır. Bu amaçla kendisi ve çevresi ile uyumlu, ailesine ve toplumuna faydalı, güzel ahlaklı ve erdemli bireyler olarak yetişmesini sağlamaktır.

Amacımız; çocuklarımızın ve gençlerimizin yetenek ve kabiliyetlerini ortaya çıkaran, kendini ifade eden, özgüveni yüksek, olaylar ve durumlar karşısında yorumlar yapan, yaşadığı toplumun sorunlarına duyarlı analitik düşünen, dünyada olup bitenden haberdar, teknolojiyi etkin kullanan bilinçli nesiller yetiştirmektir.